Mariusz Stępnik

Zapraszając Państwa w mój świat chcę na początku posłużyć się cytatem z „Biesów” Fiodora Dostojewskiego, który bardzo zapadł mi w pamięć. Dostojewski napisał:

„Czy wiecie, że ludzkość może obejść się bez Anglików, może obejść się bez Niemców, że nie ma dla niej nic łatwiejszego, niż obejść się bez Rosjan, do życia nie jest jej potrzebna ani nauka, ani chleb, lecz że jedynie piękno jest nieodzowne, gdyż bez piękna nic już nie będzie do zrobienia na tym świecie!”.

Piękno… jakaż jest jego definicja, albo jak wiele tych definicji jest? Sztuka…? To niesamowite, jak obcowanie ze sztuką, z widzialnym pięknem właśnie może ubogacać, ukazywać inny wymiar istnienia, wznosić nasze życie na inny poziom. Dostrzeganie piękna w czasie… nieodmiennie przykładem jest muzyka klasyczna, której w młodości często wręcz nie dostrzegamy, a po latach zakochujemy się w rytmie, harmonii, dźwiękach i wszelkich subtelnościach. Ponadczasowe wartości a sztuka i piękno… Zwykle dla ludzi prawych i wrażliwych najważniejsze są: miłość, uczciwość, szacunek… tak, dla mnie również i zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że trzeba dodać jeszcze jedną wartość – piękno właśnie. Jeśli zdamy sobie sprawę z tego, jak wiele rzeczy jest bezcennie ulotnych ze względu na swoje przemijanie to mamy kwintesencję unikalnego i absolutnie niemożliwego do oszacowania piękna wyrażanego w sztuce…

Wierzę mocno w to, że wszystko jest w życiu po coś, a do pewnych zdarzeń trzeba po prostu dojrzeć. Dziś zafascynowało mnie bez reszty połączenie najwyższej próby sztuki złotniczej, jubilerskiej, rękodzielniczej z unikalnymi dziełami światowego piśmiennictwa, z tym co właśnie przemija lub jest narażone na przemijanie. Zachwyciłem się możliwością przedłużania trwania białych kruków, absolutnych unikatów piśmienniczych, światowego dziedzictwa kulturowego, tworzonych dzięki najnowszym technologiom w postaci kopii naukowych, a opatrzonych artystyczną, przepiękną oprawą wykonywaną ręcznie. Ta fascynacja i możliwości działania pojawiły się dopiero teraz, kiedy jestem człowiekiem dojrzałym. Tak miało być, bo móc przebywać wśród takich dzieł, wśród historii i piękna to przywilej człowieka dojrzałego.

Co mi w tym pomogło? Zdecydowanie fakt, że jestem Przedsiębiorcą i inwestorem. W 2006, mając za sobą spory bagaż doświadczeń w handlu i zarządzaniu ludźmi, stworzyłem od podstaw firmę TRADE MARK CENTER GROUP. W latach dynamicznego rozwoju, w okresie 2008 – 2010 zarządzałem organizacją liczącą 300 osób. Dziś TMCG specjalizuje się głównie w handlu hurtowym na dużą skalę i obsługą wielu firm krajowych i zagranicznych, a ja mogę realizować swoje fascynacje i inwestować w sztukę i piękno.

Jestem także Trenerem i Coachem – to wcześniejsza realizacja potrzeby wspierania i wykorzystania wiedzy i potencjału dla innych. Przez lata współpracowałem z polskim oddziałem jednej z największych organizacji szkoleniowych na świecie – BTI Brian Tracy International Sp. z o.o. w Warszawie w charakterze trenera, asesora, konsultanta i eksperta. Jestem Konsultantem – wspieram firmy i organizacje w kwestiach związanych z rozwojem produktów i usług w Europie Wschodniej. Prowadzę wystąpienia motywacyjne dla zespołów sprzedażowych. Tworzę programu lojalnościowe dla producentów i sieci sklepów z wykorzystaniem innowacyjnych pomysłów i narzędzi Specjalizuje się w obsłudze klientów strategicznych, w budowaniu oraz zarządzaniu zespołami sprzedażowymi.

Jestem wreszcie Ambasadorem Domu Emisyjnego MANUSCRIPTUM, ambasadorem nie z mianowania, a z absolutnej fascynacji, oczarowania i wyboru. Zapraszam Państwa do zapoznania się z księgami, których historii i czarowi uległem bez reszty. Dziś moja energia i działania skupione są na budowaniu świadomości społecznej, organizowaniu wernisaży, wystaw i inspirowaniu arcyciekawym projektem, w pewnym sensie światowym trendem (co ciekawe – również inwestycyjnym), który dotarł do Polski. To świat ksiąg będących naukowymi, idealnymi kopiami (zwykle w artystycznych oprawach jubilerskich) skarbów pisanych polskiej, a także światowej historii i kultury. Co ciekawe – jest to zbieżne z tendencją kolekcjonerską opartą o świadomość patriotyczną do gromadzenia takich dzieł, które przypominają, skąd jesteśmy, pokazują, gdzie rodzi się duma i tożsamość narodowa. Dzieł, które dzięki temu przetrwają i będą świadectwem dla przyszłych pokoleń.

STEPNIK LUXURY
Po osiągnieciu przez moją Firmę założonych celów i pozycji na rynku postanowiłem pójść dalej. Jako dojrzały, świadomy, jednocześnie wrażliwy na piękno człowiek zdecydowałem otworzyć zupełnie nowy rozdział w moim życiu. Skierowałem swoją uwagę na rynek sztuki, na dzieła ponadczasowe będące jednocześnie unikalnym dziedzictwem kulturowym w wymiarze światowym.

W tym miejscu z dumą i radością prezentuję Państwu nową markę i nowy projekt edukacyjno-biznesowy, który ma promować i czynić dostępnym to, co unikalne, piękne i wartościowe.

STEPNIK LUXURY to możliwość i zaproszenie nie tylko dla pasjonatów historii, kultury i sztuki, a więc ludzi, dla których największą, nieprzemijającą wartością jest dorobek minionych pokoleń, w tym przypadku w postaci najcenniejszych zabytków światowego piśmiennictwa. To także zaproszenie dla wszystkich, którzy podobnie jak ja ulegną fascynacji tak nieprawdopodobnymi dziełami, ich pięknem i historią. Z drugiej strony to z pewnością zaproszenie dla ludzi wyjątkowych, świadomych, wrażliwych, kierujących się wartościami, dla ludzi chcących odnajdywać i budować być może po części swoje własne historie dla siebie i następnych pokoleń.

Móc przebywać wśród takich ksiąg, oto PRZYWILEJ człowieka dojrzałego!

Oficjalny Strategiczny Partner Domu Emisyjnego Manuscriptum

TOP